Međunrodno takmičenje "Dabar 2019"

U našoj školi takmičenje je održano  22. novembra 2019. godine za učenike od V do VIII razreda. Ove godine na takmičenju je učestvovalo 38  učenika.

"Dabar" je Međunarodno takmičenje iz računarske i informatičke pismenosti za učenike osnovnih i srednjih škola. Glavni cilj ovog takmičenja je povećanje interesovanje učenika za računarstvo i informatiku. Želja je da se pokaže da računar nije samo sredstvo za komunikaciju, pretraživanje interneta, obradu teksta, slušanje muzike i gledanje filmova. Računar je neiscrpan izvor zanimljivih logičkih problema, zbog čega rad na računaru nikada nije dosadan. Na zanimljiv i interaktivan način kroz ovo takmičenje učenici se upoznaju sa oblastima računarstva i informatike. Pitanja su tako koncepirana da kod učenika razvijaju veštine rešavanja problema, algoritamski način razmišljanja, logičko rešavanje problema, pravilnu upotrebu informacionih tehnologija i njen uticaj na društvo. Učenici kroz ovo takmičenje saznaju na koji način rešavanje problema može biti zanimljivo i zabavno. Takmičenje je prvi put organizovano u Litvaniji 2004. Do sada je organizovano u više od 40 zemalja širom sveta.

Ostale fotografije mo\ete pogledati OVDE

77411993 984353215266379 200340622127661056 n