Mamutfest - 2019

I ove godine Narodni muzej Kikinda organizovao je niz aktivnosti povodom proslave rođendana mamutice Kike. "Mamutfest" je održan u petak i subotu, 6. i 7. septembra. Učenici naše škole su sa učiteljicama i razrednim starešinama učestvovali u ponuđenim sadržajima. Pogledali su izložbu ilustracija Maje Veselinović i izložbu "Skockani" koju je predstavio Klub ljubitelja lego kocaka. Zanimljiva je bila likovna radionica Maje Veselinović namenjena osnovcima pod nazivom "Nacrtaj mi priču o ..." U petak je bio i "Kviz iz doba jure" za učenike sedmog razreda. Radionice gostujućih muzeja na "Bazaru muzeja i ideja" bile su u subotu. Između ostalih predstavili su se: Narodni muzej Zrenjanin radionicom "Moj prozor prijateljstva", Etnografski muzej iz Beograda postavkom "Kuće nekad i sad - dete i tradicija", Narodni muzej u Beogradu "Skockaj svog Pikasa", Galerija slika Save Šumanovića, Šid "Cveće i voće na slikama Save Šumanovića", PTT muzej je predstavio radionicu "Moj satić".  Narodni muzej Kikinda je pripremio i tradicionalne radionice "Muzejski tragači", "Muzej od A do Š"...

Ostale fotografije pogledajte OVDE.

70018049 2412823225420897 273850194284511232 n