Projektna nastava - peti razred

Časovi projektne nastave održani su u petak, 5. apila 2019. godine. Tema je bila zdrava ishrana. Učenici petog razreda pravili su prezentacije i na različite načine povezali više predmeta kroz ovu temu. Istorijski deo bio je posvećen ishrani u prošlosti. Saznali smo zanimljivosti o ishrani u praistoriji, starom veku, videli recepte iz Egipta i Grčke sve do srednjeg i novog veka. Napravljen je osvrt i na savremeno doba i istoriju brze hrane. Gradivo iz istorije povezano je sa geografijom kroz temu o uticaju klime na ishranu ljudi u novom veku. Prezentaciju su pratili kostimirani učenici. Na časovima informatike i računarstva učenici V-1 i V-2 su pravili prezentacije i izlagali o zdravoj ishrani i prikazali piramidu ishrane. To je povezano sa gradivom iz biologije. Biološki deo odnosio se na određivanje indeksa telesne mase i čitanje deklaracija. Čas srpskog jezika bio je posvećen prezentaciji o bontonu u restoranu. Nemački i engleski jezik čuli smo kroz zanimljive dijaloge koji su se odnosili na naručivanje hrane u restoranu. Tehnika i tehnologija predstavila je upotrebne predmete posvećene zdravoj ishrani, a na časovima su nastali magnetići, korpice i drugi zanimljivi predmeti. Kroz pesme koje su učenici dobro pripremili u modernom rep stilu na časovima muzičkog vaspitanja čuli su se stihovi o zdravoj ishrani. Na likovnom je nastao pano pun crteža sa izmešanim zdravim i nezdravim namirnicama. Čas fizičkog vaspitanja, takođe,  bio je posvećen zdravoj ishrani, odnosno vežbanju i zdravim stilovima života.

61791018 657406731442246 4194682953554460672 n