Matematički turnir 2014.

U saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, MD "Arhimedes" organizovao je 25. maja u Beogradu već tradicionalni MATEMATIČKI TURNIR 2014. ( XL MATEMATIČKA OLIMPIJADA OSNOVNIH ŠKOLA REPUBLIKE SRBIJE).

Matematička olimpijada OŠ - ekipno prvenstvo osnovnih škola Republike Srbije u matematici je veoma uspela kombinacija ekipnog (učenici predstavljaju školu kao ekipa) i pojedinačnog (učenici se takmiče kao članovi ekipe, u okviru razreda) takmičenja. Po nivou ovo je republičko (državno) takmičenje. Učenici koji su činili ekipu naše škole su:

IV razred Nestor Iličin III NAGRADA
V razred Iva Marojka
VI razred Petar  Živković
VII razred Teodor Iličin
VIII razred Vanesa Tenkeš.

Učenici su imali prilike da posete i manifestaciju "Maj mesec matematike - M3 2014.", veliku interaktivnu matematičku izložbu u Galeriji RK "Nama" u Knez Mihajlovoj ulici.

FOTOGRAFIJE možete pogledati OVDE.