Akcija za buduće prvake
- Details
- Published: Tuesday, 09 June 2026 00:00
- Hits: 430

♦ OŠ "Đura Jakšić" Kikinda
♦ OŠ "Sveti Sava" Kikinda
♦ OŠ "Žarko Zrenjanin" Kikinda
♦ OŠ "Vuk Karadžić" Kikinda
♦ OŠ "Feješ Klara" Kikinda
♦ OŠ "6 Oktobar" Kikinda
♦ OŠ "1. Oktobar" Bašaid
♦ OŠ "Ivo Lola Ribar" Novi Kozarci
♦ OŠ "Vasa Stajić" Mokrin
♦ OŠ "Gligorije Popov" Rusko Selo
♦ OŠ "Petar Kočić" Nakovo
♦ OŠ "Milivoj Omorac" Iđoš
♦ OŠ "Slavko Rodić" Banatsko Veliko Selo
♦ OMŠ "Slobodan Malbaški" Kikinda
MB škole: 08020833
PIB škole: 101079936
Adresa: Kralja Petra I 63
Mesto: 23300 Kikinda
Telefon: +381-230-400-390
Telefaks: +381-230-27-363
е-mail: jpskola@gmail.com
web:

U utorak, 5. maja učenici od 1. do 8. razreda su trčali kros na gradskom stadionu. Čestitamo svima koji su pokazali spremnost i brzinu i istrčali kros.


Na Opštinskom takmičenju iz istorije našu školu predstavljali su: Lara Petkov, Nikola Mitov, Aleksandar Gajski, Mihajlo Popović, Ognjen Kamenović, Novak Gajski i Ilija Grubor. Lara Petkov je osvojila TREĆE mesto na Okružnom takmičenju. Čestitamo!


Okružno takmičenje iz atletike održano je u utorak, 28. aprila. Učenici naše škole postigli su sledeće rezultate: Vukašin Mortvanski (četvrti razred) DRUGO mesto u bacanju vorteksa, Rastko Mrvičić (šesti razred) DRUGO mesto u bacanju kugle i Martin Todor (osmi razred) DRUGO mesto u bacanju kugle. Čestitamo!

Na Opštinskom takmičenju iz atletike učenici naše škole postigli su sledeće rezultate: Vukašin Mortvanski (četvrti razred) PRVO mesto u bacanju vorteksa, Rastko Mrvičić (šesti razred) PRVO mesto u bacanju kugle i Martin Todor (osmi razred) PRVO mesto u bacanju kugle. Čestitamo!

Povodom Međunarodnog dana devojčica u IKT sektoru, učenice osmog razreda naše škole imale su priliku da posete kompaniju “Pro Media” koja se između ostalog bavi i proizvodnjom mikrobioloških podloga. Cilj ove posete bio je da se devojčice upoznaju sa primenom savremenih tehnologija u nauci i industriji. Domaćini su nas dočekali izuzetno srdačno, a naše učenice su kroz obilazak pogona i laboratorija videle kako izgleda spoj savremene tehnologije i biologije. Stručni tim kompanije strpljivo je odgovarao na sva pitanja, trudeći se da inspiriše buduće naučnice i programerke da svoju karijeru grade upravo u ovim oblastima. Pored novih saznanja i dragocenog iskustva, naše učenice su kući ponele i lepe utiske, ali i prigodne poklone koje je kompaniju “Pro Media” pripremila za ovu priliku. Zahvaljujemo se domaćinima na gostoprimstvu i motivaciji koju su pružili našim devojčicama!




Na matematičkom takmičenju „Misliša“ održanom u martu učestvovalo je 49 učenika naše škole. Nataniel Despotovski (I-2) osvojio je DRUGU nagradu, Aleksa Martinov (I-1) TREĆA nagrada, Ana Janić (II-2) POHVALA i Ilija Grubor (VIII-1) POHVALA. Čestitamo svima!




Ekipa naše škole osvojila je četvrto mesto, a Vasilije Šibul (V-2), takođe, četvrto mesto pojedinačno, na takmičenju “Šta znaš o saobraćaju”.
Ekipu OŠ "Jovan Popović" su činili: Dunja Kresoja, Vasilije Šibul (V-2), Milan Rackov (VII-2) i Katarina Purać (VIII-2). Takmičenje je održano u subotu, 25. aprila 2026. godine u organizaciji lokalne samouprave i Saveta za bezbednost saobraćaja.

Predstavu povodom Dana planete Zemlje učenici 2-1 izveli su u četvrtak, 23. aprila za drugare iz škole. Svi su uživali.

Učenici II-1 obeležili su Dan planete Zemlje na poseban način. U sredu, 22. aprila posetili su Vrtić “Plavi čuperak” i priredili predstavu za buduće đake prvake, a sadašnje predškolce. Zahvaljujemo se deci i vaspitačicama na lepom druženju i poklonima.















Povodom obeležavanja Dana planete Zemlje 22. aprila, učenici II-2, V-1 ,V-2 i VIII-2 razreda naše škole su na časovima biologije i građanskog vaspitanja posadili mnogo različitih biljaka u školskom dvorištu .Kroz ovu aktivnost učenici su pokazali svest o očuvanju prirode kao i da svojim delovanjem mogu doprineti lepšem okruženju. Zajedničkim radom učenika školsko dvorište je dobilo lepši, svežiji izgled, a učenici su razvili osećaj odgovornosti prema prirodi. Ovakve aktivnosti doprinose razvoju ekološke svesti i negovanju pozitivnih navika prema prirodi. Izrađen je i pano koji je postavljen u holu škole. Aktivnosti su organizovale nastavnica biologije Nevenka Đurić Kun i učiteljica Jelena Grbić. Ovom prilikom zahvaljujemo se Rasadniku ruža “Miuc” iz Kikinde na predivnim sadnicama ruža stablašica.






















