Dečija nedelja 2021.

Dečija nedelja obeležava se od 4. do 10. oktobra. Za moto ovogodišnje manifestacije izabrani su stihovi Ljubivoja Ršumovića: "Dete je dete, da ga volite i razumete”. Učenici naše škole učestvovali su u različitim aktivnostima koje su realizovali sa učiteljicama i nastavnicima. Ponedeljak je za učenike II-2 i III-2 bio posvećen poseti gradskom igralištu i obilasku "Terrine" izložbe skulptura na otvorenom ispred galerije. Galeriju "Terra" posetili su i učenici III-2. Zatim je usledila promocija rukometa u sali škole. Utorak je bio rezervisan za prezentaciju knjiga. Sa bibliotekarkom Draženkom Draško su učenici II-2 i IV-1 organizovali čas pod nazivom "Mi čitamo, možete i vi" i predstavili knjige koje su pročitali. Potom su pravili obeleživače za knjige koristeći origami tehniku. Učenici III-2 su napravili izložbu igračaka kojima su se igrale naše  bake i deke. U sredu su svi učenici od I do IV razreda u Narodnom pozorištu pogledali dugometražni crtani film "Mali grom". Četvrtak je bio posvećen prezentaciji o dečijim pravima i obavezama. Prezentaciju su pripremile učenice VI-2 Iva Đomparin i Mila Jerinkić, a izlagale su u odeljenjima II-2 i VI-2. Izložba porodičnih fotografija Ii-2 krasila je pano, a crtali su i članove porodice držeći se slogana ovogodišnje Dečije nedelje. Učenici IV-1 crtali su svoje omiljeno dečije pravo i plakat Dečije nedelje. Učenici III-2 su izradili maketu našeg grada i izložili urađeno. Zatim je usledio poligon spretnosti u sali škole za učenike III-2 i II-1. Učenici II-1 odabrali su  još ples sa balonima i "hoki-poki" igru. U petak je usledilo druženje kroz igru, učenici su doneli omiljene društvene igre. U III-2 su se opredelili da petak bude rezervisan za "pidžama parti". IV-2 je napravio tematski pano za odeljenje i aktivnost "Upoznaj Kikindu da bi je više voleo". U boravku je organizovana radna akcija sakupljanja lišća ispred škole, podsećajući nas da pored dečijih prava postoje i obaveze, a jedna od njih je da pomažemo i održavamo prostor čistim i urednim. Učenički parlament u "višoj smeni" predložio je da se u sredu igraju društvene igre. Na časovima tehničkog su pravljene dekorativni jesenji panoi po izboru učenika, na likovnom su učenici, takođe, birali temu, kao i na časovima fizičkog sport koji žele. Prezentaciju o nasilju na internetu održale su učenice VIII-2 u odeljenju V-1 i V-2. Na časovima hemije rađeni su eksperimenti pod nazivom "zanimljiva hemija". ČOS je u pojedinim odeljenjima bio rezervisan za film po izboru. Igrala se i igra "tajni prijatelj".  Radionica "telo kao instrument" realizovana je na časovima muzičke kulture i pevana je pesma "Dete".

Fotografije možete pogledati ovde.

Plakat Decija nedelja