Književno veče posvećeno Šekspiru

U četvrtak 09.aprila u biblioteci naše škole, održano je književno veče posvećeno Šekspirovom životu i stvaralaštvu. Organizatorke ove manifestacije su bile nastavnice engleskog jezika Vesna Kovrlija i Milena Mučalov. Učenici četvrtog razreda su uz Power Point prezentaciju naveli najvažnije činjenice u vezi sa životom i deloom Viljema Šekspira. Zatim su recitovali čuveni "Sonet 18" na engleskom jeziku. Pošto je Šekspir jedan od najprevođenijih pisaca svih vremena, publika je imala priliku da čuje prevode "Soneta 18" na srpski, italijanski, francuski, ruski i nemački jezik. Uz muziku iz Elizabetanskog doba, učenici viših razreda su predstavili neke od najlepših Šekspirovih soneta. Đaci prvog razreda su plesali uz muziku iz Šekspirovog doba u kostimima koji su podsećali na to vreme. Koreograf je bila Nataša Cucić Imbronjev, učiteljica u produženom boravku.

Fotografije možete pogledati OVDE .

k     g

d     x