Ekskurzija 2015. (viša smena)

U ponedeljak, 18. maja 2015. godine, učenici od V-VIII razreda išli su na ekskurziju u Beograd. Posetili smo Botaničku baštu "Jevremovac" i uz pratnju prijatnog osoblja saznali mnogo o retkom drveću, žbunju, evropskim i egzotičnim biljkama. U Hramu Svetog Save čuli smo zašto i kada je podignut, zbog čega njegova izgradnja teče veoma sporo. Spustili smo se i sedam metara u dubinu, ispod Hrama Svetog Save gde se na 1.800 kvadrata dovršava izgradnja crkve Svetog Lazara i kripte u kojoj će se sahranjivati patrijarsi. Radovi na oslikavanju su bili u toku. Nakon toga uživali smo na Dunavu u vožnji brodom. Najveći utisak na učenike ostavio je Avalski toranj na čiji vrh se stiže liftom, pa smo sa 123 m visine posmatrali Beograd i okolinu. Na putu do Avalskog tornja, posetili smo i spomenik Neznanom junaku.

FOTOGRAFIJE MOŽETE POGLEDATI OVDE.

f    h

g