Dan škole 2013.

Fotografije možete pogledati OVDE.

Svake godine 18. novembra proslavljamo Dan škole. Naša škola nosi ime pesnika i književnika Jovan Popovića. Nizom zanimljivih aktivnosti u kojima učestvuju učenici i nastavnici obeležavamo ovaj dan.

Mali botaničari, fizičari, matematičari, hemičari, forenzičari i geografi učestvovali su u radionici "Jovini istraživači". Kroz mnoštvo radionica edukativno - zabavog sadržaja iz oblasti matematike, fizike, hemije, biologije i geografije učenici od I do VIII razreda su imali priliku da ove predmete dožive na jedan drugačiji način, a ne samo kroz formalno znanje koje stiču na časovima.

mat   geo

bio1   fiz

U holu škole održana je izložba starih predmeta, novčanica i novčića, koje su delom doneli učenici, a delom je za potrebe škole obezbedio Istorijski arhiv u Kikindi. Učenici su mogli da vide stare mape Kikinde, novac iz perioda Habzburške monarhije, ali i inflacije iz 90-ih godina prošlog veka. Takođe, bili su izloženi predmeti iz prve polovine 20. veka koji su u vezi sa istorijom našeg grada.

istorija

Izložbom slika predstavila se nastavnica nemačkog jezika, Katarina Tornjanski. Inspiraciju za svoje slike ona pronalazi u prirodi i neposrednom okruženju. Učenicima su približene tehnike kojima se Katarina služi - pastelne krede i ulje na platnu. Kroz razgovor sa učenicima, istaknuta je važnost aktivnosti kojima se čovek može baviti pored obrazovanja, ili profesije. Završna reč naše nastavnice Katarine Tornjanski, bila je želja upućena svim učenicima, da pokušaju da nađu svoje skrivene talente i da cene rad i lepe stvari u životu.

nina

Održana je odbojkaška utakmica između dečaka i devojčica (učenici od VI - VIII razreda). Devojčice su ubedljivo pobedile dečake rezultatom 3:0.

odbojka

Učenici nižih razreda su vredno radili u svojim kreativnim radionicama i od raznovrsnih materijala izrađivali različite predmete, maske i likovne radove.

mali1   mali2

mali3   mali4

Učenici i učiteljice četvrtog razreda bili su domaćini deci iz vrtića "Poletarac" i "Bambi". Uz saradnju sa nastavnicima fizičkog vaspitanja, osmišljeni su poligoni spretnosti koje su budući prvaci, uz pomoć starijih drugara, imali zadatak da savladaju. Mališani su se trudili da uspešno savladaju sve stanice poligona, a za nagradu su dobili diplome i po koji slatkiš.

mali   mali1

Organizovan je kviz iz srpskog jezika. Pitanja su obuhvatala književno - teorijske pojmove koji se obrađuju od V do VIII razreda. Ekipe su bile mešovite, a činile su ih učenici podeljeni u četiri grupe. Uspešno su odgovorili na 90% pitanja i za pokazano znanje su bili nagrađeni diplomom i peticom iz srpskog jezika.

Na sajtu postavljeno je elektronsko izdanje školskih novina, koje nose naziv "Jovine novine". U  školskoj biblioteci je prikazana izložba starih fotografija iz života Jovana Popovića.

kviz   kviz1