NASLOVNA

"Kengur bez granica 2015"

FOTOGRAFIJE možete pogledati OVDE.

Društvo matematičara Srbije, s odobrenjem Međunarodne asocijacije "Kengur bez granica" sa centrom u Parizu, od školske 2006/2007. godine organizuje u Srbiji Međunarodno matematičko takmičenje "Kengur bez granica". Cilj takmičenja je povećanje interesovanja za matematičke i prirodne nauke, kao i stepen logičkog i kombinatornog mišljenja, razumevanja tekstova i korišćenja stečenog matematičkog znanja. U okviru takmičenja učenici u celom svetu, u preko 60 država, u isto vreme razmišljaju o istim problemima i rešavaju iste zadatke.

I ove godine, 19. marta u 10 časova, u našoj školi organizovano je takmičenje. Učestvovalo je 84 učenika od I do VIII razreda. Svi učesnici takmičenja dobili su priznanja o učešću i prigodne poklone.

Učenici naše škole koji su nagrađeni su:

Milica Mrvičić II razred - POHVALA

Svetlana Tatić II razred - POHVALA

Ivana Erdeljan III razred - POHVALA

Nestor Iličin V razred - POHVALA

F G DSCN1352

Legetøj og BørnetøjTurtle