"Kengur bez granica 2014"

Društvo matematičara Srbije, s odobrenjem Međunarodne asocijacije "Kengur bez granica" sa centrom u Parizu, od školske 2006/2007. godine organizuje u Srbiji Međunarodno matematičko takmičenje "Kengur bez granica".

Cilj takmičenja je povećanje interesovanja za matematičke i prirodne nauke, kao i stepen logičkog i kombinatornog mišljenja, razumevanja tekstova i korišćenja stečenog matematičkog znanja. U okviru takmičenja učenici u celom svetu, u preko 60 država, u isto vreme razmišljaju o istim problemima i rešavaju iste zadatke. Na prethodnom takmičenju 2013. godine, učestvovalo je preko 5 miliona učenika iz Rusije, Nemačke, Poljske, Italije, Venecuele, Brazila, Mađarske, Belorusije, Češke, Francuske, Porto Rika, Holandije, Srbije, Irana, Kipra i tako dalje.

Učenici naše škole učestvovali su i ove godine, a POHVALU su dobili:

Nestor Iličin IV razred

Katarina Blažić IV razred

Bojan Ludajić IV razred

Ivana Manić IV razred

Teodor Iličin VII razred

Mateja Vukmirica VIII razred.