NASLOVNA

Dečija nedelja

     Pod sloganom "Šta detetu treba da raste do neba !?" ove godine je od 3. do 9. oktobra obeležena Dečija nedelja. Aktivnosti u našoj školi bile su raznolike. U ponedeljak, 3. oktobra predstavnici Školskog parlamenta  prvi čas su u svim odeljenjima od 5. do 8. razreda upoznali učenike sa Konvencijom o pravima deteta. Govorili su o značaju Dečije nedelje i aktivnostima koje će biti održane u našoj školi. U utorak, 4. oktobra održana su predavanja vršnjačkih edukatora Crvenog krsta. Tema za učenike 5. i 6. razreda bila je tolerancija, a učenici 7. i 8. razreda su se upoznali sa temom koja govori o trgovini ljudima. Učenici od 1. do 4. razreda su posetili Dečije pozorištance "Lane" i pogledali pozorišnu predstavu "Desa, eko-kesa". U sredu su prvaci slušali i pevali najlepše dečije pesme. Učenici IV-1 i IV-2 zajedno sa odeljenjem III-2 išli su na izlet-šetnu  na Staro jezero. Međuodeljenjska igra "Između dve vatre" odigrana je između II-2 i III-1. U četvrtak, 6. oktobra učenici IV-1,  IV-2 i III-2 posetili su Narodni muzej i Galeriju "Terra", dok su se odeljenja II-1 i III-1 opredelila za rešavanje kviza opšte kulture u školi. Društvene igre po izboru su igrali učenici I-2. U "višoj smeni" organizovana je "Potraga za..." tokom koje su po dve ekipe iz svakog odeljenja odgovarale na pitanja. Tokom nedelje organizovana su sportska međuodeljenjska takmičenja u poligonu spretnosti za učenike od 5. do 8. razreda. U holu škole je postavljen pano sa prostorom za popunjavanje i traženje odgovora na pitanje "Šta detetu treba da raste do neba?!", a na istu temu su učenici pisali literarne radove.  Pano na spratu ukrašen je radovima o dečijim pravima koje su izložili učenici III-2. Oni su se sa učenicom VII-2 Ivom Đomparin družili u kabinetu za informatiku i realizovali aktivnost "Kroz igru učimo". Konkurs za najbolju fotografiju glasio je: "Ja u budućnosti" . Podsetnik o dečijim pravima i obavezama postavljen je u vidu plakata u hodniku škole. Učenici su iskoristili lepo vreme za rad u našoj organskoj bašti i posadili cveće. Održana je i promocija pčelarske sekcije. Petak, 7. oktobar bio je rezervisan za završne aktivnosti Dečije nedelje i žurku za učenike od 5. do 8. razreda. Prvaci su se takmičili u poligonu spretnosti, a u učionicama odeljenja IV-2 i III-2 organizovana je razmena igračaka i školskog pribora.

NAPOMENA: KLIKOM NA DONJU SLIKU OTVARA SE ALBUM SLIKA.

                           

 

Legetøj og BørnetøjTurtle