Žene bez kojih svet ne bi bio isti

Međunarodni dan žena obeležava se 8. marta. Učenici naše škole čuli su zanimljive prezentacije o životu i radu naših poznatih pesnikinja, naučnica,  slikarki i znamenitih žena bez kojih svet ne bi bio isti. O Desanki Maksimović govorile su Željana Lazić i Dunja Ćirić. Sa životom i delom Nadežde Petrović upoznale su nas Petra Martić i Luna Munćan iz petog razreda. Ko je bila Mileva Marić Ajnštajn saznali smo od Ive Đomparin. O značaju Milunke Savić govorile su Nina Brkljač i Nevena Iličin. Za sportski deo priče bile su zadužene Elena Pročikević i Milica Mrvičić koje su na odbojkaškom terenu u sali za fizičko, istakle značaj poznate odbojkašice Tijane Bošković. U holu škole je pano sa biografijama znamenitih žena iz srpske istorije, kulture, nauke, sporta...Ideja je potekla na časovima Građanskog vaspitanja.