Obeležen Dan škole projektom "Moja Kikinda"

Ove školske godine potrudili smo se da Dan škole obeležimo na drugačiji način. Ideja je bila da učenici, nastavnici i učitelji uz podršku roditelja kroz projektnu nastavu prikupe što više informacija o gradu u kojem živimo. Posetili smo Narodnu biblioteku, muzej, železničku stanicu, Galeriju "Terra", Suvaču, pisali o Starom jezeru i geografskom položaju Kikinde, ulicama našeg grada, te hrani, muzici, običajima,  narodnoj nošnji i znamenitim piscima. Deo prezentacije bio je na engleskom jeziku. Zadatak nije bio lak, ali su svi sa uživanjem tragali za novim informacijama. Projekat je nazvan "Moja Kikinda" i u prisustvu brojnih sugrađana prikazan u petak, 23. novembra u Narodnom pozorištu. Tom prilikom nagrađeni su naši učenici za uspeh tokom prošle školske godine za literarno i likovno stvaralaštvo, matematiku i sportska dostignuća.