Projekat „Uvođenje sistema tehničke zaštite u osnovnim i srednjim školama u Kikindi“ podržan je na konkursu „Zajednici zajedno“ koji je kompanija NIS realizovala 2020. godine. Fokus konkursa bio je na obrazovanju, odnosno digitalizaciji nastavnog procesa i unapređenju bezbedonosno – informacionih sistema u obrazovnim ustanovama.

Projekat obuhvata uvođenje sistema video nadzora u kikindskim školama. Cilј projekta je postizanje veće bezbednosti i discipline učenika i profesora, smanjenje broja neželјenih događaja, kao i efikasnija kontrola i bolјi uvid u sva zbivanja u školama. Projektom je obuhvaćeno jedanaest škola u Kikindi, sedam osnovnih i četiri srednje škole. Naša škola jedna od učesnica u projektu.