Učenik generacije - školska 2013/2014. godina

Picture 028
Mateja Vukmirica

OŠ „Jovan Popović“ može da se pohvali brojnim izvrsnim učenicima, ali se među njima kao jedan od najdarovitijih i najtemeljnijih u sticanju znanja izdvaja Mateja. Od početka školovanja je radio savesno i predano na usavršavanju sebe, u intelektualnom i fizičkom domenu. Sa podjednakim talentom za prirodne i društvene nauke, odlikovao se i izuzetnom disciplinom kojom je prilazio novim problemima i sa lakoćom ih prevazilazio. Najzapaženije rezultate je postigao iz istorije, osvojivši treće i sjajno prvo mesto na republičkim takmičenjima. Njegovo zalaganje je prepoznala i vlada AP Vojvodine, koja mu je uručila posebnu nagradu za ove rezultate. Pored brojnih nagrada i pohvala, Mateja se predano bavi i džudoom i u ovom sportu postiže sjajne rezultate.