Dan škole 2021.

Ove godine obeležili smo Dan škole na drugačiji način. Shodno  nestabilnoj epidemiološkoj situaciji opredelili smo se za veliki broj aktivnosti u vidu radionica poštujući odgovarajuće mere. Tema obeležavanja 71. godišnjice škole ove godine je bila: "Misli zdravo - živi zdravo". Nastavnici i učenici su se u okviru ove teme organizovali po odeljenjima. Navodimo neke od aktivnosti. U boravku je realizovana radionica"Zdrava ishrana". Učenici prvog razreda su pravili pano na temu "Misli zdravo - živi zdravo". U II-1 su se opredelili za izradu panoa sa poslovicama na zadatu temu. Pano su ukrasile i pčelice. Predstava pod nazivom "Šuma koja život znači" koju su izveli i osmislili, zaokupila je pažnju učenika II-2, takođe, izradili su i pano postavljen ispred učionice. Učenici III-1 su ilustrovali likove koji će biti junaci u njihovoj bajci o zdravlju. U III-2 je realizovana radionica "Naše zdravlje je u našim rukama" tako što su učenici pravili koverte, napisali poruku o zdravlju i postavili je na zajednički pano. Učenici IV-1 održali su projektnu nastavu u vidu izlaganja i prezentacije na temu "Misli zdravo - živi zdravo". Slikovnice na ovu temu izdradili su učenici IV-2. U petom razredu realizovana je radionica na temu „Misli zdravo, živi zdravo“. Učenici su razmatrali osnove zdravog života- važnost raznovrsne ishrane, vode, fizičke aktivnosti, higijene, odnos prema drugima (vršnjacima, starijima), odnos prema prirodi. Jedno od pitanja na koje su tražili odgovor jeste kako ostati zdrav. Radionica je završena osmehom učenika jer čovek je najsrećniji kada je zdrav, a najlepši kada se smeje. Učenici VI-1 su pravili obeleživače za knjige, a VI-2 se opredelio za izradu panoa "Lepe i pozitivne misli za svaki dan" na srpskom i engleskom jeziku. Učenici VII-1 učestvovali su u radionici o anoreksiji i bulimiji, objašnjeni su im ovi pojmovi, pogledali su kratak video, a zatim su tražili problem, uzrok i rešenje kroz primer jedne učenice. U VII-2 realizovana je aktivnost pod nazivom “Posledice nepravilne ishrane”. Na času su učenici  popunjavali anketu o navikama u ishrani, određival indeks telesne mase  merenjem mase i visine  i upoznali se posledicima nepravilne ishrane. Osmaci (VIII-1) su pravili obeleživače za knjige "bukmarkere" na temu "Misli zdravo - živi zdravo". Ispisivali su rečenice na srpskom i engleskom jeziku. U odeljenju VIII-2 održana radionica na temu "Misli zdravo, živi zdravo". Radionicu je osmislila i preko Google Meet-a realizovala dipl. psihološkinja Aleksandra Radujko. Učenicima su dati korisni saveti, problemi na koje nailaze predstavljeni kao šanse i izazovi, istaknuta uzajamna veza misli i emocija, koja direktno utiče na kvalitet života. Da Dan škole bude obeležen na pravi način potrudili su se i članovi Pčelarske sekcije koji su organizovali tradicionalni Medeni doručak. U holu škole postavljen je pano i izložba fotografija o životu i radu Jovana Popovića po kojem naša škola ponosno nosi ime.

Fotografije možete pogledati ovde.

JPopovic