Poseta arhivu Kikinde 2013.

U četvrtak, 3. oktobra, nastavnik istorije, Marko Milošev i učenici koji pohađaju zavičajnu sekciju, imali su priliku da posete Istorijski arhiv Kikinde, koji se nalazi u zgradi Kurije. Tada su učenici posetili depoe u kojima se čuvaju svi važni dokumenti iz istorije našeg grada, mogli su da vide stare karte i razglednice Kikinde, ali i čuvenu povelju o osnivanju Velikokikindskog dištrikta, koju je svojeručno potpisala carica Marija Terezija. Đacima je predstavljen rad arhiva, način čuvanja i proučavanja dokumenata, a mogli su da čuju odgovore na pitanja iz istorije našeg zavičaja od gospodina Vladimira Dudića, koji je bio domaćin ove posete. U narednom periodu u okviru zavičejne sekcije se planira poseta Narodnoj biblioteci u Kikindi.

arhiv