NASLOVNA

Počela realizacija projekta Profesionalne orijentacije

Povodom "Dana ludaje", tradicionalne manifestacije koja se oranizuje svakog oktobra u Kikindi, ove godine brojnim aktivnostima dodata je još jedna. Tim za profesionalnu orijentaciju OŠ „Đura Jakšić“ je došao na ideju da u okviru projekta profesionalne orijentacije, koje sprovodi nemačka organizacija za međunarodnu saradnju "GIZ", realizuje radionicu "Put sposobnosti", čija je okosnica upravo naša ludaja. Cilj je bio motivisati učenike i nastavnike za početak realizacije programa profesionalne orijentacije ove školske godine, a kako bi sve bilo što autentičnije i interesantnije, ludaja se pojavljivala kao nezaobilazni element svake aktivnosti.
Na upućen poziv za učešće u radionici rado smo se odazvali u petak, 11.10.2013. godine. Učenici VII1 razreda naše škole, sa svojim odeljenjskim starešinom, bili su gosti OŠ „Đura Jakšić“. U prijatnom ambijentu dnevnog boravka, naši učenici su se našli na „putu“ spoznaje sopstvenih sposobnosti... Na tom putu, smernice su im pružali članovi vršnjačkog tima škole domaćina. Svojim instrukcijama, oni su pomagali učesnicima radionice u spoznaji svojih čula, spretnosti prstiju, snage, sposobnosti pamćenja, koncentracije, osećaja za formu i prostor... A spoznaja i prihvatanje slike o sopstvenim sposobnostima je, svakako, jedan od najznačajnijih faktora za planiranje budućeg školovanja i izbora zanimanja. Radionica je bila veoma dinamična i interesantna, a vreme je naprosto „proletelo“...
Lepo smo se proveli, zabavili, družili, a ponešto i naučili!

Fotografije možete pogledati OVDE.

   po   po1

   po2   po3

Legetøj og BørnetøjTurtle