Festival nauke i umetnosti "Wall-E Fest" 2013.

U prostorijama Kulturnog centra, 27.09.2013. godine, održan je mini sajam na kojem je prezentovano šest nauka: robotika, biologija, hemija, astronomija, geologija i istorija, kao i štand na kojem je promovisana umetnost. Učesnici su bili uglavnom učenici osnovnih i srednjih škola, koji su posetiocima mogli da prezentuju oblast nauke koju su zastupali na veoma zanimljiv i zabavan način. Festival  je organizovan od strane neformalne grupe "Volja nas vuče napred" pod pokroviteljstvom Resora za sport i omladinu Opštine Kikinda i uz podršku opštinske Kancelarije za mlade. Festival je imao za cilj promociju nauke među mladima u lokalnoj zajednici.

Učenici osmih i sedmih razreda naše škole posetili su ovaj sajam sa svojim nastavnicima. Oni koji su se predstavili na štandu posvećenom hemiji i astronomiji su: Aleksandar Grujić VIII1, Isidora Đuran VIII1, Vanesa Tenkeš VIII1, Duška Krsta VIII2, Tamara Gajić VIII2, Ksenija Popović VIII2, Nenad Raković VII2, Ivan Oličkov VII2 i Veljko Kovačević VII2. Iz oblasti hemije su pripremili i  prikazali niz zanimljivih  eksperimenata, dok su iz oblasti astronomije predstavili telurijum- model koji prikazuje pojave rotacije i evolucije. Najzanimljiviji detalj na štandu svakako je bio model vulkana. U pripremi za festival, učenicima su pomagale nastavnica geografije Olivera Gašić i nastavnica hemije Dragana Vunjak.

geog       geos

dsa       fds