Aktivnosti u Dečijoj nedelji 2013.

Učenici nižih razreda su imali priliku da pogledaju predstavu "Ružno pače" u izvođenju pozorištanceta „Lane“.

laneMnoštvo raznobojnih, prelepih igračaka našlo se u školskom dvorištu, izloženih kao u prodavnici. Učenicima od I do IV razreda naše škole u razmeni igračaka pridružili su se učenici OŠ „Vuk Karadžić“ i njihove učiteljice.

igračkeUčenici IV razreda proveli su dan u druženju sa roditeljima. Samo neke od starih i zaboravljenih igara imale su za cilj da roditelje vrate u detinjstvo, a učenike podstaknu da više igraju ovakve i slične igre u kojima nema oružja, tuče, nasilja.

igra   igra1

dzak

Učenice VIII razreda su, u pratnji nastavnika istorije, promovisale Konvenciju o pravima deteta.

vj

Dan koji stariji učenici veoma željno isčekuju je svakako dan kada menjaju uloge sa nastavnicima, pedagogom, direktorom i ostalim članovima kolektiva. Nastavnici tada postaju "učenici" i pažljivo prate predavanja svojih "nastavnika". Ove godine časovima su prisustvovali i roditelji "nastavnika".

mat

Učenici šestih razreda učestvovali su u "Igri bez granica" koju je organizovala nastavnica fizičkog vaspitanja Jelena Krvopić. Pobedila je ekipa VI1 razreda.

fizičko     sesti

Kao i prošle godine, u okviru Dečije nedelje učenici naše škole posetili su Gerontološki centar. Sa korisnicima centra učestvovali su u kreativnoj radionici koja je podrazumevala izradu nakita od gline.

glina     glina1

glina3