NASLOVNA

SPORT - ŠKOLSKA 2018/2019. GODINA

USPEH NA "SPORTSKIM IGRAMA MLADIH"

Ekipa učenika IV-2 osvojila je PRVO mesto u igri "Između dve vatre" i plasirala se na državno finale "Sportskih igara mladih" koje će se održati u Beogradu.Simona Mirčić (VII-1) ostvarila je PRVO mesto u tenisu, a Ivana Atanacković (III-1) DRUGO mesto u stonom tenisu. Ženska rukometna ekipa osvojila je DRUGO mesto, a dečaci su u fudbalu ostvarili TREĆE mesto. Čestitamo svima na učešću i uspehu koji su postigli!

61874431 568296807027438 4941126786172846080 n

MALE OLIMPIJSKE IGRE

U ponedeljak, 1. aprila 2019. godine održane su "Male olimpijske igre" u našoj školi za učenike od I do IV razreda. Gosti su nam bili učenici iz OŠ"Sveti Sava", OŠ"Đura Jakšić" i OŠ"Vasa Stajić" iz Mokrina. Takmičili smo se, družili i igrali.

61725323 2408290976124848 6344943263551586304 n

MEĐUOKRUŽNO TAKMIČENJE IZ ATLETIKE

Na Međuokružnom takmičenju iz atletike koje je održano 11. aprila 2019. godine u Novom Sadu našu školu je predstavljalo pet učenika: Ivana Erdeljan - 600 metara, Una Stevanović - bacanje kugle, Vanja Radulaški - bacanje kugle, Anja Tešin - skok udalj i Matija Tornjanski - bacanje vorteksa.
Matija Tornjanski je osvojio TREĆE mesto, a Una Stevanović osvojenim DRUGIM mestom ostvarila plasman na Republičko takmičenje u Sremskoj Mitrovici.

62148020 356317601737948 701403077520916480 n

OPŠTINSKO TAKMIČENJE U SPORTSKOJ GIMNASTICI

Mila Jerinkić i Iva Đomparin, učenice trećeg razreda naše škole, dobile su diplome za učešće na opštinskom takmičenju u sportskoj gimnastici. Čestitamo!

52748938 2281353048787678 547348579207872512 n 1

REPUBLIČKO TAKMIČENJE U PLIVANJU

U sredu, 5. decembra 2018. u Kragujevcu je održano Republičko takmičenje u plivanju. Našu školu predstavljali su: Matija Tornjanski (kraul), Nina Tornjanski (delfin), Jana Bjelić (prsno), Milan Galić (delfin). Nina Tornjanski je osvojila srebrnu medalju. Čestitke svim učesnicima!

64567080 2301013693560474 3519092938720149504 n

ODRŽAN SEMINAR "JEDNA MALA LOPTA MOŽE POKRENUTI SVET"

U subotu, 1. decembra održan je praktični deo seminara "Jedna mala lopta može pokrenuti svet" u sali naše škole. Tom prilikom učenici četvrtog razreda učestvovali su sa profesorom Milanom Petronijevićem u primeni elemenata rukometne igre. Teorijski deo seminara održan je isti dan u CSU Kikinda.

66649838 416876409037739 6478637417858334720 n

REVIJALNE UTAKMICE

U sredu, 14. novembra 2018. godine učenici IV-2 su u hali Sportskog centra "Jezero" pobedili u dve odigrane utakmice protiv ekipa OŠ"Žarko Zrenjanin" i OŠ"Vuk Karadžić". Utakmice su bile revijalnog karaktera.

67204417 206865386912505 5104871778677686272 n

OKRUŽNO TAKMIČENJE U ATLETICI

Na Okružnom takmičenju u atletici održanom u četvrtak, 11.10.2018. godine u Senti učenici naše škole postigli su sledeće rezultate:

Mini atletka: Anja Tešin, PRVO mesto u skoku u dalj, Matija Tornjanski PRVO mesto u bacanju vorteksa i Vanja Radulaški  DRUGO mesto u bacanju kugle.

Atletika: Srđan Mihalj DRUGO mesto u skoku u dalj, Nikola Janjić DRUGO mesto u bacanju kugle, Una Stevanović PRVO mesto u bacanju kugle, Dušan Stepanov ČETVRTO mesto (100 m), Andrijana Krasić ČETVRTO mesto (100 m), Jovan Budai DRUGO mesto (300 m), Milica Latković DRUGO mesto (300 m), Ivana Erdeljan DRUGO mesto (600 m), Tara Terno ČETVRTO mesto u skoku u vis.

64837586 386194012250100 5709756199344275456 n

"TRKA ZA SREĆNIJE DETINJSTVO"

U organizaciji Crvenog krsta Kikinde u subotu, 6. oktobra 2018. godine održana je 29. put po redu "Trka za srećnije detinjstvo". Masovnim učešćem u trci deca i mladi pokazuju svoje opredeljenje ka zdravom načinu života i najvišim humanim vrednostima. Cilj organizovanja ove tradiconalne manifestacije je da se putem prodaje učesničkih brojeva prikupe sredstva koja se namenski koriste za decu.

Učesnici trke mogu biti deca svih uzrasta i svi građani bez obzira na godine starosti.

Naši učenici ostvarili su sledeće rezultate:

Jovan Budai, drugo mesto, Dušan Stepanov, treće mesto i  Gordana Stepanov, četvrto mesto.

OPŠTINSKO TAKMIČENJE U MALOM FUDBALU

U četvrtak, 4. oktobra 2018. održano je Opštinsko takmičenje u malom fudbalu u dvorištu Gimnazije"Dušan Vasiljev". Ekipa naše škole je osvojila PRVO mesto i plasman na Okružno takmičenje. Čestitamo!U četvrtak, 4. oktobra 2018. održano je Opštinsko takmičenje u malom fudbalu u dvorištu Gimnazije"Dušan Vasiljev". Ekipa naše škole je osvojila PRVO mesto i plasman na Okružno takmičenje. Čestitamo!

66716909 709053632841646 2593094944570736640 n

EVROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

U našem gradu je u petak, 28.septembra 2018. godine obeležen Evropski školski sportski dan. U ovoj sportskoj manifestaciji učestvovali su učenici trećeg razreda svih gradskih osnovnih  škola. Nadmetali su se u turniru "Između dve vatre", a održan je i zajednički trening na gradskom trgu. Odeljenje III-1 osvojilo je PRVO mesto, a učenici III-2 osvojili su TREĆE mesto u igri "Između dve vatre".

OPŠTINSKO TAKMIČENJE U MINI ATLETICI

U četvrtak 27. septembra 2018. godine održano je Opštinsko takmičenje u mini atletici. Učenici IV-2 odeljenja postigli su sledeće rezultate: u bacanju vorteksa Matija Tornjanski  PRVO mesto, Nikolina Petković  TREĆE mesto, u disciplini skok u dalj Anja Tešin je zauzela PRVO  mesto, a Bojan Stojkov DRUGO mesto. Prvoplasirani su obezbedili plasman na Okružno takmičenje. Učenici petih i šestih razreda naše škole takmičili su se u nekoliko disciplina. Najuspešniji su bili Vanja Radulaški koji je zauzeo PRVO mesto u bacanju kugle i Ognjen Đorić PRVO mesto u skoku u vis.

66668384 353890898614021 5185011397360091136 n

TREĆE MESTO U TENISU NA SIM

Simona Mirčić, učenica sedmog razreda naše škole, osvojila je TREĆE mesto na regionalnom takmičenju Sportskih igara mladih u tenisu. Takmičenje je održano od 20. do 25. avgusta u Splitu.