Dan škole – radionice „Svet je lep kada stvaramo“

U petak, 17. novembra proslavili smo Dan škole. Učenici, učitelji, nastavnici i roditelji potrudili su se da pokažu kreativnost na temu „Svet je lep kada stvaramo“. Ove godine odabrali smo radionice čija je zajednička osobina – umetnost. Učenici I-1 su sa roditeljima ukrašavali  početna slova svog imena, radove su izložili u učionici. Dramatizacija narodne pesme „Zec kopa rupu“ pružila je mogućnost učenicima I-2 da pokažu glumačke sposobnosti. Likovna radionica za učenike drugog razreda odnosila se na umetnički pravac u modernoj umetnosti – kubizam i delo Pabla Pikasa. Učenici trećeg razreda izveli su igrokaz „Golub i pčela“, a IV-1 je pripremio filmić o životu pčela. Pisanje priče ili dramskog teksta na osnovu slike ili predmeta zainteresovalo je učenike IV-2. Petaci su ilustrovali naslovnu stranu poznate knjige ili knjige koju bi sami napisali. Šesti razred se oprobao u izradi muzičkih instrumenata od različitih materijala. Sedmaci su kreativnost pokazali kroz dramsku radionicu koja se odnosila na imitiranje poznatih umetničkih dela dok su se osmaci oprobali u likovnoj radionici koja je nosila naziv „Junaci iz crtanih filmova“. Nakon radionica usledio je „Medeni doručak“.

ds2   ds4

DS1.jpg   ds3