Matematički turnir 2013.

U saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, MD "Arhimedes" organizovao je 18. maja u Beogradu već tradicionalni MATEMATIČKI TURNIR 2013 ( XXXIX MATEMATIČKA OLIMPIJADA OSNOVNIH ŠKOLA REPUBLIKE SRBIJE).

Matematička olimpijada OŠ - ekipno prvenstvo osnovnih škola Republike Srbije u matematici je ustvari veoma uspela kombinacija ekipnog (učenici predstavljaju školu kao ekipa) i pojedinačnog (učenici se takmiče kao članovi ekipe, u okviru razreda) takmičenja. Po nivou ovo je republičko (državno) takmičenje. Učenici koji su činili ekipu naše škole su:

IV razred Ivan Stojadinov
V razred Dunja Skuban
VI razred Teodor Iličin
VII razred Duška Krsta
VIII razred Jana Savić.

Učenici su imali prilike da posete i manifestaciju "Maj mesec matematike - M3 2013", veliku interaktivnu matematičku izložbu u Galeriji RK "Nama" u Knez Mihailovoj ulici.

matematika

dunja  slika