Mamutfest 2013.

Opština Kikinda i Narodni muzej Kikinda i ove godine realizuju dečiji festival Mamutfest. Datum festivala poklapa se sa godišnjicom otkrića najočuvanijih fosilnih ostataka mamuta, popularno zvanog Kika. Ovogodišnji Mamutfest proslaviće Kikin 17. rođendan.
U okviru prvog dana ovogodišnjeg Mamutfesta, u dvorištu Kurije, održan je kviz znanja o kikindskom mamutu. U kvizu, kao predstavnici naše škole, učestvovali su i dobro se zabavili učenici sedmog razreda: Ivana Bodiroža, Marina Adamović, Teodor Iličin i Dejan Kostić.

mamut    mamut1

Drugog dana festivala, učenici naše škole su, sa svojim učiteljima i nastavnicima, posetili izložbu igračaka iz zbirke Željka Komnenića i učestvovali u raznim muzejskim radionicama zabavno – edukativnog sadržaja. Najmlađi su imali priliku da u 3D bioskopu pogledaju film o Kiki i sa oduševljenjem, dožive svet star oko 500 000 godina.

mamut2    mamut3

Fotografije sa Mamutfesta možete pogledati OVDE.

Internet prezentaciju posvećenu Kiki možete pogledati OVDE.

          

Legetøj og BørnetøjTurtle