Poseta generalnog sekretara SSS Vladimira Bateza našoj školi

Članovi Sportskog saveza Kikinda i funkcioneri opštine, imali su priliku da nekadašnjeg proslavljenog odbojkaškog reprezentativca, a sadašnjeg generalnog sekretara Sportskog saveza Srbije, Vladimira Bateza, upoznaju sa tim da je Kikinda na putu da dobije Strategiju razvoja sporta, koja će tu oblast definisati u naredne četiri godine. Vladimir Batez je tom prilikom posetio i našu školu. Naša škola je prepoznata kao sportska škola i kao škola gde se veliki značaj pridaje školskom sportu uopšte. To dokazuju i mnogobrojni sportski rezultati koje naši učenici ostvaruju na školskim takmičenjima kao i na takmičenjima za svoje klubove. Gospodin Batez se upoznao sa uslovima rada u našoj školi i uputio sve pohvale. Doneo je i prikladan poklon u vidu sportskih rekvizita i otvorio vrata budućoj saradnji.

"Naš ministar Vanja Udovičić, insistirao je da se fizičko vaspitanje i sport vrate u škole na najbolji mogući način. To je jedan od prioriteta Ministarstva omladine i sporta. Smatram da je to dobro za celokupno društvo", naveo je Batez.

batez