Energija je svuda oko nas 2013.

Fotografije možete pogledati OVDE.

Energija svuda je svuda oko nas je manifestacija koja se odvija u osnovnim i srednjim školama i predškolskim ustanovama u AP Vojvodini tokom 2013. godine, koja je u Evropi proglašena godinom obnovljivih izvora energije.

Projekat je nastao iz potrebe da se probude interesovanja mnogih, a pre svega mladih, koje u budućnosti čeka ne mali problem kada je reč o energiji. Namera je da se ukaže da energije nema u izobilju, da se javljaju energetske krize, ali i da se iniciraju mladi na kreativno ponašanje, da svojim predlozima ukažu na mogućnosti  njihovog prevazilaženja korišćenjem obnovljivih izvora i štednjom energije. Uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje,  upravu i nacionalne zajednice ovaj projekat se realizuje treći put. Organizator i realizator je Centar za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike.

Naša škola treću godinu za redom osvaja nagradu. Ove godine TREĆE mesto  za rad u SketchUp-u osvojio je Miloš Babić učenik VI2Strahinja Tanackov VIII1, Stevica Petkov VIII1 i Duška Krsta VIII2 su u kategoriji "Modeli ili makete" napravili Vetrogenerator-punjač mobilnog telefona, pozvani su da demonstriraju rad i pohvaljeni od strane organizatora.