"Ja imam talenat" 2013.

Finale

U Narodnom pozorištu, 23. maja u 18 časova, održano je finale takmičenja „Ja imam talenat“ u organizaciji naše škole. Prepuna sala pozorišta, kako učenika tako i roditelja, dobro se zabavila prateći  izvođenja mladih, izuzetno talentovanih učesnika ove manifestacije. Program je vodila učenica VII razreda naše škole, Isidora Đuran. U revijalnom delu nastupala je grupa „Buy Me A Star On The Boulevard”Manja i Nađa Kiurski. Žiri su činili Ljubica Munćan, Dragan Vlajnić, Snežana Đokić, Gordana Bulatović i Vesna Bojić i imali su veoma  težak zadatak. Odluka je bila sledeća:

• PRVO mesto: učenik VIII razreda Bojan Grujić, OŠ „1. oktobar“ iz Bašaida,
  • DRUGO mesto: učenica VII razreda Jelena Salkai, OŠ „Feješ Klara“,
  • TREĆE mesto: Plesna grupa učenika III razreda „Stars“, OŠ „Jovan Popović“.

Žiri je dodelio i specijalne nagrade. Specijalnu nagradu žirija dobio je školski orkestar OŠ „Vasa Stajić“ iz Mokrina, dok  su specijalnu nagradu publike dobili učenici IV razreda OŠ “Jovan Popović”  David Grujić, Ivana i Dajana.

prvo     drugo

trece     pobeda

Polufinale

U našoj školi je, 23. aprila 2013. godine, održano polufinale takmičenja "Ja imam talenat". Učestvovalo je 9 škola kikindske opštine, a finale će se održati 23. maja u 18 časova, u Narodnom pozorištu.

gitara     cica

Članovi žirija, Ljubica Munćan, Dragan Vlajnić, Vesna Bojić i Snežana Đokić, odlučili su da su finalisti sledeći učenici:

• OŠ „Vuk Karadžić“
    Lana Đurković, Aleksandra Tatić, Isidora Vlašić, učenice VI razreda – pesma „Zbunjena“, grupa Negativ
  • OŠ „1. oktobar“ iz Bašaida
    Bojan Grujić, učenik VIII razreda – miks instrumental „Marš na Drinu“, „Zadnji voz za Čačak“, „Highway star“
  • OŠ „Feješ Klara“
    Jelena Salkai, učenica VII razreda – kompozicija Maje Sar „Korake ti znam“
  •  OŠ „Milivoj Omorac“ iz Iđoša
    Jasmina Đuričin – narodna pesma „Da je višnja kao trešnja“
  • OŠ „Vasa Stajić“ iz Mokrina
    Školski orkestar – „Layla“, Eric Clapton,
    Željana Beloš – narodna pesma „Kukuruzi već se beru“
  • OŠ „Đura Jakšić“
    Jelena Petrović, Marina Kendereši, Anita Terek - performans
    Viktorija Gombaš - kompozicija "Jedan cvet"
  •  OŠ „Žarko Zrenjanin“
    Ružica Titin, učenica V razreda – pesma „Iznad duge“, iz filma „Čarobnjak iz Oza“
  •  OŠ „Sveti Sava“
    Mario Volaš i Boris Barna, gitare
  • OŠ „Jovan Popović“
    Plesna grupa učenika III razreda „Stars“ pleše uz kompoziciju „You’re the one that I want“, Grease Lyrics,
    David Grujić i plesna grupa u sastavu Ivana, Doroteja i Dajana, učenici IV razreda izvode „Gangam style“.