Dodela nagrada "Talenti 2013."

Fotografije možete pogledati OVDE.

Pokrajinski sekretarijat za sport i omladinu tradicionalno nagrađuje novčanim i pisanim priznanjima učenike osnovnih i srednjih škola koji postižu najbolje rezultate na republičkim i međunarodnim takmičenjima. U čast najuspešnijim i najtalentovanijim učenicima iz oblasti nauke, muzike, kulture i umetnosti, priređena je dodela priznanja 12.12.2013. godine u svečanom holu Vlade AP Vojvodine. Pored učenika, nagrađeni su i njihovi mentori koji su u protekloj godini prepoznali talenat i uložili trud i strpljenje u radu sa mladim talentima.

Ove godine nagrađeno je i pohvaljeno 128 učenika i 42 mentora. Među mladim talentima se našao i učenik VIII2  razreda, Mateja Vukmirica i njegov mentor, nastavnik istorije Marko Milošev. Mateja je na Republičkom takmičenju iz istorije u Nišu ostvario odličan rezultat osvojivši prvo mesto sa maksimalnim brojem bodova. Nagrade i diplome osnovcima i srednjoškolcima uručila je pokrajinska sekretarka za sport i omladinu Marinika Tepić, koja je istakla važnost nagrađivanja i poklanjanja pažnje ovim izuzetnim mladim ljudima.

mateja