41. Matematički turnir OŠ 2015. (Matematička olimpijada osnovnih škola Republike Srbije u matematici)

Republičko takmičenje je održano 16. maja 2015. godine u Beogradu. Učestvovalo je 109 ekipa (škola). Ekipe su imale po 5 takmičara (po jedan učenik IV, V, VI, VII i VIII razreda), tako da je ukupno bilo 545 učenika - takmičara. Takmičari su rešavali dve grupe zadataka: A) 10 zadataka po programu redovne nastave matematike (osnovna znanja) i B) 5 nestandardnih zadataka (viši nivo znanja). Izrada svih zadataka trajala je 150 minuta. Svaki takmičar mogao je da osvoji ukupno 100 bodova: 50 bodova na prvoj grupi zadataka i 50 bodova na drugoj grupi zadataka. Zadatke je sastavila i radove učenika pregledala neutralna komisija, sastavljena od matematičara koji nisu imali učenike na takmičenju.

Ekipu naše škole činili su: Gordana Stepanov, Nestor Iličin, Iva Marojka, Ivana Jerkov i Milan Veskov.

Učenik koji je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio POHVALU je Nestor Iličin.