Školske pčelice

Danas su našu školu posetili članovi Udruženja pčelara Kikinda sa svojim predsednikom Sašom Čolakom. Ovom posetom počela je,svi verujemo, jedna veoma uspešna saradnja. Udruženje pčelara Kikinda pruža nam veliku pomoć u osnivanju jedne potpuno nove i za đake veoma interesantne sekcije. Učenici naše škole će od 01. oktobra svoje slobodno vreme provoditi na pčelarskoj sekciji. Pomoć koja nam se pruža od iskusnih pčelara je dragocena i veoma smo im zahvalni sto su izuzetno raspoloženi da nam u svakom pogledu pomognu. Sa njima,u školu je stigao i vredan poklon za sam početak aktivnosti sekcije ,a to su kompletne košnice u delovima,koje će đaci sami sastavljati, bojiti,ukrašavati. Košnice do proleća moraju biti spremne kako bi ugostile i prve “školske” pčelice.Košnice su poklonili gospodin Aca Krstić iz Vlasotinaca i gospodin Radomir Bradić iz Trstenika. Zahvaljujemo se na poklonu,obećavamo da ćemo, kao pčele, vredno raditi i opravdati ukazano poverenje i postati mladi školski pčelari.

FOTOGRAFIJE pogledajte OVDE.

VIDEO ZAPIS pogledajte OVDE.

j